Uudised

DataZone haldusliidese uuendus: GSM-i filter


Nüüdsest saavad kõik kliendid olenemata paketist kasutada antiviirust ja rämpspostifiltrit nende kirjade puhul, mis on suunatud GSM-operaatori lüüsile.


Seadet saab aktiveerida/deaktiveerida korraga tervele domeenile ning süsteem tunneb ise suunamisaadresside seast ära kõik GSM operaatori lüüsile (gateway) suunatud aadressid.
Hetkel on meil defineeritud kolme operaatori lüüsid (EMT, RLE ja Tele2) ning aadressikujud on järgmised:


  • <number>@sms.emt.ee

  • <number>@rle.ee

  • <number>@tele2.ee



Aktiveerida saab seadet menüüst E-post » Rämpsposti filter GSM-ile


Vajadusel saab lüüse juurde lisada ning sellest soovist andke teada meie klienditoe aadressil info@zone.ee

Zone.ee nüüd 2x kiirem

Seoses maailma ning Eestit tabanud sündmustega on oluliselt kasvanud meediafailide (peamiselt mahukate fotode ning videote) esitlemine meie klientide virtuaalserverites ning tasuta keskkonnas.

Soovides rahuldada järsult kasvanud nõudmisi, kahekordistasime nädalavahetusel Zone Media ühenduskiirust suuremate Eesti andmesidepakkujatega (nn. TIX-LAN’iga). Senise 100Mbit/s asemel on meie ühenduskiiruseks nüüd garanteeritud 200Mbit/s .

Zone.ee veebimajutus tähistab 5 aastast sünnipäeva

Zone Media OÜ tähistab 1. detsembril 2004 oma viiendat tegutsemisaastat.

1999. aasta 1. detsembril avas Zone Media esimesena Eestis keskkonna, kus sõltumata Interneti ühendusepakkujast oli igal inimesel võimalik endale tasuta saada kodulehekülje valmistamiseks vajalik serveripind. Samal kuul liitusid Zone Media tasuliste teenustega esimesed ärikliendid.

Aastaks 2002 teenindasid Zone Media nimeserverid rohkem äriklientide domeene kui varasem liider Eesti Telefon. Viimased kolm aastat olemegi hoidnud liidripositsiooni EE-lõpulistele domeenidele teenuseid osutavate ettevõtete hulgas.

Zone Media on välja töötanud maailmatasemel kliendi- ning serverihaldusplatvormi DataZone. Hetkel on klientide teenistuses poolsada erinevat DataZone Server Platform serverit, mis teenindavad keskmiselt 35 miljonit veebipäringut päevas. DataZone juhtimiskeskusesse on ainuüksi viimase aasta jooksul kliendid sisse loginud ligi 100 000 korda.

Zone Media prioriteedid on täna täpselt samad, mis need olid viis aastat tagasi," sõnas ettevõtte tegevjuht Martti Varik. "Jätkame püüdlusi säilitamaks tugevaima, usaldusväärseima ning innovatiivseima teenusepakkuja staatust. Lähitulevik toob ilmselt kaasa veel tihedamad suhted Interneti ühendusepakkujate, sisutootjate ning tugiteenuste osutajatega ning me oleme selleks valmis.

Zone.ee veebimajutuses ID kaardi tugi virtuaalserveri rakendustele


Alates tänasest on võimalik virtuaalserveriteenuse III paketi kasutajatel
lisada kõrget turvalisust eeldavatele veebirakendustele ID-kaardi tugi.


ID-kaardi toe kasutuselevõtt virtuaalserveris eeldab, et III paketi kasutaja
on oma virtuaalserveris aktiveerinud HTTPS toe ning eraldi IP aadressi.
ID-kaardi
tugi võimaldab isikupõhiselt tuvastada veebilehe mingi konkreetse rakenduse
külastajat, mis on kasulik näiteks broneerimissüsteemidele või isikupõhist
tuvastust
eeldavale portaalile, foorumisse, veebipoodi jne. ligipääsemiseks.


Täpsemat tehnilist ülevaadet ID-kaardi rakendamisest virtuaalserveris
saate
lugeda SIIT

Zone.ee veebimajutuse võimalused nüüdsest oluliselt suuremad!

Hea klient!


Zone Media OÜ suurendab ligi kaks korda oma tasuliste teenuspakettide mahte, teenuste hinnad aga jäävad endisele tasemele.


Pea kaks korda tõusevad eelistatumate virtuaalserveripakettide (pakett I ja II) kõvakettamahud. Spetsiaalselt e-äri tarbeks suunatud teenuspaketi III kõvakettamahud tõusevad aga ligi kolm korda. Igakuised andmeedastusmahud tõusevad populaarsematel teenuspakettidel samuti pea kaks korda. Lisaks kasvavad ka individuaalsetele elektronpostikontodele eraldatud maksimaalsed säilitusmahud.


Uued mahud kajastuvad täpsemalt meie hinnakirjalehel.

DataZone haldusliidese uuendus: ID-kaardi tugi

Alates tänasest (1.09.2004) on Zone Media virtuaalserverite DataZone juhtimiskeskuse kasutajatel võimalik kasutada enese identifitseerimiseks ka ID-Kaarti.



ID-Kaardiga on võimalik DataZone-sse siseneda ning olemasolevaid kontosid ID-Kaardiga siduda, klikkides avalehel “Sisene ID kaardiga” viitel.



Olles saatnud oma sertifikaadi andmed, avaneb teie ees lehekülg, kus teil on võimalik siduda DataZone konto ID-Kaardiga. Sidumiseks täitke lehekülje allosas olev vorm virtuaalserveri konto andmetega ning sätestage valik “Seon konto minu ID kaardiga” . ID-Kaarti on võimalik siduda ka mitme kontoga, selleks tuleb vorm täita korra iga konto kohta.



Kõik ID-Kaardiga seotud kontod ilmuvad nähtavale “Sinu ID-Kaardiga seotud kontod” lahtrisse, kust kontole sisenemiseks on edaspidi vaja klikkida vaid õigel viitel.



Lisaks ID-Kaardi kasutusvõimalusele lisandus DataZone-sse ka võimalus genereerida SSL seadmesertifikaadi taotlemiseks vajalik privaatvõti ning sertifikaadi signeerimise päring ning need alla laadida.



Seadmesertifikaat on vajalik SSL turvalise kihi lisamiseks näiteks veebiteenustele, samuti kasutab SSL sertifikaate näiteks Pangalink. Eestis väljastab ning signeerib sertfikaate Sertfitseerimiskeskus (www.sk.ee) .



Täpsemalt ID-Kaardi saamise kohta loe aadressilt: www.pass.ee


Täpsemalt ID-Kaardi kasutamise kohta loe aadressilt: www.id.ee

DataZone haldusliidese uuendus

Kaks aastat tagasi Zone Media poolt oma äriklientidele loodud ainulaadne DataZone keskkond on tänaseks teinud läbi olulise uuenduskuuri, muutudes nii näolt kui ka teolt oluliselt hõlpsamaks ning sisemuselt veelgi võimalusterohkemaks.

Täna võime julgelt väita seda, et kaks aastat tagasi astutud samm oli ainuõige, pälvides koheselt nii meie tollaste kui ka tulevaste klientide usalduse. Selle tänuväärt usalduse toel oleme tänaseks tõusnud Eesti juhtivaks teenusepakkujaks oma valdkonnas. Seda kõnekat fakti kinnitab asjaolu, et Zone Media vahendab igakuiselt pea kolmandiku kõigist uutest Eesti maatähisega domeenide registreerimistaotlustest Eestis. Märkimist väärib seegi, et kõigist .EE maatähisega domeenidest asub Zone Media serverites tervelt viiendik.

Vahetult peale esimese DataZone versiooni ilmaletoomist kahe aasta eest hakkasime mõtteid liigutama uue versiooni arendamise suunas. Kaks aastat ajurünnakuid, tuliseid vaidlusi, kompromisse, tuhandeid tunde programmeerimist ja katsetusi hiljem
oleme valmis pakkuma oma loometöö vilju ka teile. Loomulikult oleme uues Datazone’is värskendanud eelmises versioonis klientide elu hõlpsaks teinud võimalusi, kuid lisandunud on ka palju uusi funktsioone, mida meilt on soovinud senised kliendid, koostööpartnerid ning millest oleme ise puudust tundnud.

Lisaks tehnilistele uuendustele on toimunud muudatused ka meie teenustepakettides, mis said endale uued, vähem segadust tekitavad, nimed ning läbisid uuenduskuuri. Pakett “EE30” sai nimeks “I” , “EE80” sai nimeks “II” . Lisandus uus teenuspakett “III” , mis on suunatud väga nõudlikule kliendile, kelle tegevus toimub e-kommertsi valdkonnas.

Kaotasime ära eraldi kommertslike ja välisriikide ülemdomeenides asuvate alamdomeenidele teenuspaketid. Nüüdsest on kõik teenusepaketid ülemdomeenist sõltumatud. COM30 teenusepakett ühendati uue teenusepaketiga “II” , mis lisab seniste kommertsdomeenide kasutajate kasutusse oluliselt rohkem ressursse ja funktsionaalsust.

Domeenide registreerimise TOP mais 2003

16. juuni 2003, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet

Lisandunud uute .ee-alamdomeenide arvult oli eelmine kuu veidi rahulikum kui tormiline aprill.

Veidi kahanema hakanud taotluste arv võib olla sujuv üleminek suveperioodile, millal taotluste hulk ongi tavapärasest väiksem. Sellest hoolimata on liider Zone Media OÜ suutnud jätkata endiselt tõusvas joones. Sellel kuul saavutatud 30,1% vahendatud domeeninimede hulgast kinnitab ümberlükkamatult, et tegemist on stabiilse ja aktiivse hostinguteenuse pakkujaga. Igal kuul vahendab favoriit stabiilselt kuni 200 domeeninime avaldust .ee-alamdomeeni alla.

Kui panna 10 aktiivsema internetiteenuse pakkuja vahendatud .ee-alamdomeeninimed graafikusse kahanevas järjekorras, siis on vahed esimese kolme vahel väga suured. Kolmandast tabelikohast alates on domeeninimede vahenduste arv väga ühtlane, nagu on tavaline ka see, et omavaheline kohtade vahetus ei mängi erilist rolli, sest kuu möödudes võib toimuda muutus ja firmad leiab taas endistel positsioonidel.

Maikuu tubliks üllatajaks saab pidada esikümnesse pääsenud Telenord Gruppi, kes alustas hostingu ehk veebimajutuse teenuse uut aktiivset kampaaniat paar kuud tagasi.

Lõppenud kuul jäid paljud TOP 10 liikmed omavahel kohti jagama, see kinnitab omakorda ISPde (Internet Service Provider ehk internetiteenuse pakkuja) ühtlast taset tabeli teises ja kolmandas veerandis, aga kindlasti ka suurt konkurentsi.

Kui ka klientide turg võiks kitsendav tegur olla, siis on võimalik eri tüüpi ja paindlike IT-lahenduste ja -rakendustega oma konkurentsieelist kindlustada.

Eesti maatähisega domeeni nimeruumi haldamine on vastutusrikas ja vahel jõuavad vaidlused tuntud domeeninimede ümber ka meediaväljaannetesse (näiteks cvonline.ee, hanza.net leidsid kajastust Eesti Päevalehes, ekomajad.ee Äripäevas). Vaidlusi on põhjustanud domeeninimedega võimaliku ebaausa konkurentsi tekitamine või siis .ee-alamdomeeniga kasutusel oleva samakõlalise kaubamärgi kahjustamise võimalikud juhud. Seni on kõigis Põhjamaades üldjoontes sarnane maatähisega domeeni poliitika hoidnud vastavad nimeruumid vabad ka suurematest kohtuvaidlustest.
Tegelikkuses on aga ka Eesti halduskohtunikud ja advokaadid saanud juba paar aastat domeenide ja nende ümber tekkivate juriidiliste probleemidega praktikat üha rohkem. Domeeninime registreerimisel esitatud juriidiline info on kättesaadav veebiaadressil http://www.eenet.ee/info/index.html. Lisaks eelnevale saab tehnilist infot ja muudatuste kuupäeva vaadata EENeti WHOIS-serverist ( whois.eenet.ee ).

Registreerijate TOP 10 maikuus

1. Zone Media OÜ 30,1%
2. Eesti Telefon AS 11,3%
3.- 4. Northside Solutions OÜ, Uninet AS 3,9%
5. Compic OÜ 2,9%
6.- 8. WebMarket OÜ, Elkdata OÜ, Microlink Data AS 2,3%
9. Alfanet OÜ 2,1%
10. Telenord Grupp OÜ 1,8%

Domeenide registreerimise TOP aprillis 2003

15. mai 2003, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet

Märkamatult alanud .ee-alamdomeeni nimede registreerimise kasv märtsis ei osutunud ajutiseks nähtuseks, vaid jätkus sama tempoga ka aprillis.

Suhteline avalduste hulga kasv oli vastavalt 5% märtsis ja 12% aprillis. Vahendatud taotluste mahtu kasvatas kõige rohkem liidrikohal olev Zone Media OÜ. Kõigist aprillis registreeritud .ee-alamdomeenidest vahendas liidripositsiooni hoidja tervelt kolmandiku kõigist edukalt registreeritud aprillikuu domeenidest. Zone Media aktiivsest .ee-alamdomeeni taotluste vahendamise strateegiast saab ka mitteanalüütik järeldada, kes on Eestis hetkel kõige suurem .ee-lõpuliste domeeninimede majutaja. Kui arvestada asjaolu, et esikoha omanik on olnud tabeli liider juba üle aasta, siis vastus küsimusele, et kes pakub hostinguteenust oma serverites kõige suuremale hulgale .ee-lõpuga domeenidele, saabki olla ainult üks. Usun, et kõik lugejad jõudsid selle tulemuseni ka ise.

Nimetame ära ka teise ja kolmanda koha: Eesti Telefon AS ja Uninet AS, kelle omavaheline vahe on päris suur. Õigupoolest algab kolmandast kohast väga sarnastesse numbrivahemikesse jääv uute .ee-domeenitaotluste vahendamise skaala. Neljandal ja viiendal kohal olevad Compic OÜ ja Elkdata OÜ on tabeli esimeses pooles tänu oma vilja kandnud pingutustele teenuse-toote arenduse-laiendamise vallas. Eraldi mainimist väärib ka aprillis seitsmendaks jäänud MicroLink Data AS, kelle näol on tegu universaalse teenindajaga: kvaliteedi ja paindlikkuse tagab lai divisjoni partnerite võrk.

Domeeninimede registreerijate TOP 10 aprillis

Teenusepakkuja Protsent registreeritud domeeninimedest
Zone Media OÜ 29,1%
Eesti Telefon AS 11,2%
Uninet AS 4,4%
Compic OÜ 4,0%
Elkdata OÜ 3,4%
Northside Solutions OÜ 2,4%
Microlink Data AS 2,4%
Hurmaster AS 2,1%
Alfanet OÜ 2,0%
Aasta Grupp OÜ 2,0%

Domeenide registreerimise TOP märtsis 2003

17. aprill 2003, artikkel ajalehes Äripäev

Allikas: EENet

Kuna kalendripäevadelt oli märts pikem , saab lisandunud veidi suuremat uute .ee-lõpuga alamdomeeninimede hulka pidada reeglipäraseks .ee
nimeruumi kasvuks.

Samuti jäi muutumatuks .ee taotluste vahendajate pingerida tabeli algusosas esimesest kuni neljanda kohani. Zone Media OÜ, Eesti Telefon AS, Uninet AS ja Elkdata OÜ hoidsid oma veebruari reastuse muutumatuna ka märtsis. Tabeli keskmises osas toimuv liikumine ja kohtade ümberpaigutus on igakuine nähtus ja majandusliku interpreteeringuna saab seda defineerida, et tegu on konkurentsivõimeliste internetiteenuse pakkujatega.

Innovatiivse arendustöö poole pealt on enamus TOP 10s olevaid ISPsid ehk internetiteenuse pakkujaid arendanud välja kliendile mugavaid ja mitmekülgseid IT-lahenduste variante. See kõik on ärilise, sotsiaalse ja õigusliku keskkonna viimiseks tehnoloogilisse võrku.

Esimene samm firma- ja kodukliendil IKT (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) poole oleks minna paberpõhiselt dokumendihalduselt üle elektroonsele, mis oleks ka usaldusväärne ning garanteeritud (tavaline e-mail ja faks on ju kohtus kasutud).

Riigisektori asutusena deklareeris EENet aprillist oma eelistuse digitaalselt allkirjastatud dokumendile. Lahtikirjutatult tähendab see ka seda, et domeeninimede teemalises e-kirjavahetuses aktsepteeritakse eelistatult autentimist nõudvate dokumentide puhul digitaalset allkirjastatust. Paberi tuhandeaastane eluiga on visa lõppema, kuid elektroonsed rakendused saavad tuntud paberi puudusi just eelistena ära kasutada, kuigi kahtlejad ei kao kuhugi.

Domeeninimede TOP märtsis

Zone Media OÜ 29,2%
Eesti Telefon AS 11,7%
Uninet AS 3,8%
Elkdata OÜ 3,4%
Hurmaster OÜ 3,4%
Compic OÜ 3,0%
Northside Solutions OÜ 2,4%
Microlink Data AS 2,2%
Netpoint Systems OÜ 2,1%
Intral AS 1,8%