Eesti Interneti SA (EIS) andis teada peagi toimuvast üritusest, kus muuhulgas plaanitakse avaldada ka informatsioon planeeritava domeenireeglite muudatuse kohta. Lugege lähemalt juba meie blogist https://blog.zone.ee/2012/03/14/eesti-tippdomeeni-reeglid-on-muutumas/
Uudised
Zone.ee võtab kasutusele Pilveserverite brändi
Tänasest võtab ka Zone oma teenuste kirjeldamisel senisest aktiivsemalt kasutusele märksõna “pilv”. Lugege lähemalt juba meie blogist http://blog.zone.ee/2012/02/09/zone-nuud-ka-pilv/”.
.EE domeenide pikendamine kulgeb edukalt
Tänaseks on möödunud kaks kuud päevast, mil Eesti Interneti SA asus esmakordselt Eesti riigitähisega tippdomeeni .EE registrist kustutama neid domeene, mille kasutusõigus registreerijate poolt pikendamata jäeti. Tänu sellele on tekkinud esmakordne võimalus heita pilk sellele, kui korralikud ja täpsed on nii Eesti ettevõtted kui ka eraisikud oma internetiressursside haldamisel.
Loe tulemustest juba lähemalt meie blogist https://blog.zone.ee/2011/12/06/ee-domeenide-pikendamine-kulgeb-edukalt/
Lisasime .FI domeeni registreerimise toe
Paljud ettevõtlikud Eesti inimesed on oma äri või isikliku tuleviku sidunud Soomega ja sellest tulenevalt on kasvanud nende huvi Soome tippdomeeni vastu. Selleks, et huvilisi paremini teenindada oleme nüüdsest ka .FI tippdomeeni toe lisanud Zone.eu domeenide registreerimiskeskkonnale.
See tähendab, et Zone kaudu on võimalik .FI domeene edaspidi registreerida veel mugavamalt ja kiiremini. Seda saab teha lehel Domeeni registreerimine
Loe edasi aadressil http://blog.zone.ee/2011/08/19/lisasime-zone-eu-keskkonda-fi-domeenide-toe/
Täpitähtedega .EE domeenide registreerimine algas
Täpselt üks kuu on jäänud hetkeni, mil Eesti internetiaadressid vabanevad piirangust, mis seni takistas ee-lõpulistes domeenides kasutada kõiki Eesti tähestiku tähti. 13. juunist saavad ka õ, ä, ö, ü, š ja ž loomulikuks osaks meie igapäevasest internetisuhtlusest.
“Internetis teenuseid pakkuvatele ja kasutavatele inimestele tähendab piirangute kadumine võimalust kasutada oma emakeelt seda väänamata. Tulevikus välditakse sellega hulgim segadusi ja piinlikkust tekitavaid olukordi, mis seni on täppide puudumisega kaasnenud,” märkis Eesti suurima domeenide registripidaja Zone.ee arendusjuht Ardi Jürgens.
“Näiteks kujutan elavalt ette, kui keeruline võis olla köökidele mööblit tootvate ettevõtete olukord, kes pidid pingutama endale normaalse internetiaadressi leidmiseks või pidid leppima aseainega. Leiame ju ka täna aadressilt kook.ee kondiitritoodete e-poe asemel hoopis Itaalia köögimööbliga tegeleva ettevõtte, “ lisas ta.
Kuna ettevõtjate huvi täpitähti sisaldavate domeenide vastu on suur, siis tuleb seekord kõigil, kes soovivad tõsta oma võimalusi üht või teist internetiaadressi endale saada, teha eeltööd. Selleks on kaks võimalust.
Esimene võimalus on neil, kellel on Eesti Interneti SA (EIS) poolt tunnustatud eelisõigus mingile nimekujule (kaubamärk, ärinimi või isikunimi). Nemad võivad 16.05.2011–05.06.2011 kestva perioodi jooksul esitada EIS-le tõestusmaterjalid neile kuuluva eesõiguse olemasolu kohta ja taotleda domeeni reserveerimist. Sellise taotluse esitamise eest tuleb sihtasutusele tasuda lõiv 60 eurot (vanas rahas ligi 940 krooni).
Tasub teadmiseks võtta, et taotluse esitamine EIS-le ja lõivu maksmine ei garanteeri siiski domeeni kasutusõiguse saamist. Kõik taotlused vaadatakse läbi sihtasutuse poolt ellu kutsutud komisjoni poolt, kellel on õigus ka taotlus tagasi lükata. Samuti kehtib komisjonile taotluste esitamisel põhimõte “kes ees, see mees”, nii et keegi võib teist oma taotlusega lihtsalt ette jõuda.
Täiendavalt tuleb märkida, et isegi kui EIS taotluse heaks kiidab, siis ei kaasne 60 euro maksmisega automaatselt domeeni registreerimist. Domeen tuleb hiljem registreerida registripidaja juures, mis tähendab veel täiendava registreerimistasu maksmist.
Teine võimalus on kõikidele neile, kes EIS-i poolset domeeni reserveerimisvõimalust kasutada ei soovi või mõnd tunnustatud eelisõigust ei oma. Neile pakub Zone.ee taaskord välja võimaluse esitada domeeni registreerimiseks eeltellimus.
Eeltellimuse puhul ei reserveerita domeeni tellijale, vaid tema taotlus vormistatakse registripidaja poolt ette 13. juunil algavaks avalikuks registreerimiseks, et edastada taotlus “kella kukkumisel” kiiresti ja korrektselt registrisse. Eeltellimuse esitamist saab alustada lehel Domeeni registreerimine
Eeltellimuse esitamise võimalust on Zone.ee pakkunud enne iga suuremat domeenide registreerimist puudutavat reformi. Näiteks aprillis esitas tervelt 70% kõikidest edukatest registreerijatest eeltellimuse vabanenud ee-domeenidele just Zone.ee vahendusel. Eeltellimus Zone.ee vahendusel tagas toona eduka domeeni registreerimise lausa 85 %-le registreerijatest.
Täpitähed tulevad peagi .EE domeenidesse
Alates käesoleva juunikuu keskpaigast saavad kõik soovijad endale täpitähtedega .ee domeeninimesid registreerida. Samas avaneb juba paari nädala pärast võimalus osadele domeenidele reserveeringuid esitada. Loe lähemalt meie blogist aadressil https://blog.zone.ee/2011/05/02/tapitahed-tulevad-peagi-ee-domeenidesse/ ja või registreeri domeen lehel Domeeni registreerimine
.EU domeeni saab nüüd mitmeks aastaks korraga registreerida
Euroopa tippdomeeni register EURid avaldas uudise .eu domeenide registreerimise uutest võimalustest. Nimelt on nüüd võimalik ka .eu domeene mitmeks aastaks korraga registreerida. Lisaks kehtivad osadele perioodidele 50% hinnasoodustused. Loe lähemalt meie blogist http://blog.zone.ee/2011/04/18/eu-domeen-mitmeks-aastaks-ja-kuni-50-soodsamalt/.
Eesti on .EU domeenide registreerimisel Euroopas esirinnas
Täna 5 aastat tagasi ehk 7. aprillil 2006 avanes kõikidel registreerijatel võimalus alustada domeenide registreerimist Euroopa Liidu tippdomeenis EU.
Euroopa ettevõtjad, organisatsioonid ja elanikud registreerisid värskes tippdomeenis juba selle käivituskuu lõpuks kokku 1,7 miljonit domeeni. Viie aastaga on see number kasvanud kaks korda, jõudes 3,4 miljoni kasutusele võetud domeenini.
Suurimaid kasvukiirust on viie aasta lõikes näidanud domeenide registreerimine Eestis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Slovakkias. Suurimateks EU domeeni turgudeks on kujunenud Saksamaa, Holland, Suurbritannia, Prantsusmaa ja Poola.
Eestisse on tänaseks registreeritud ligi 14 170 Euroopa Liidu tunnusega internetiaadressi. Registreeritud domeenide koguarvult ületab Eesti täna oma naabritest nii Soomet kui ka Lätit.
EU viienda sünnipäeva puhul käivitab tippdomeeni haldaja EURid ühtlasi võimaluse registreerida ja pikendada domeene varasema ühe aasta asemel nüüd kuni kümneks aastaks.
“Meil on hea meel tõdeda, et eestlased on EU tippdomeeni viimase viie aasta jooksul niivõrd hästi omaks võtnud, et Eestit on võimalik tunnustada, kui üht suurima kasvutempoga turgu terves Euroopas, “ ütles EU domeenide registripidaja Zone Media arendusjuht Ardi Jürgens.
Zone Media käivitab EU domeenide mitmeks aastaks registreerimise ja pikendamise võimaluse oma registripidajakeskkonnas 15. aprilliks.
1999. aastal tegevust alustanud osaühing Zone Media on suurim Eesti maatähisega domeeninimede registripidaja ja ainus ametlik Euroopa Liidu tippdomeeni registripidaja Eestis.
EU domeeni registreerimine on võimalik Zone.ee lehel: Domeeni registreerimine
Zone.ee kaudu registreeriti enamus vabanenud .EE domeenidest
Täna keskpäeval lasi Eesti Interneti Sihtasutus vabaks ligi 38 000 vana korra järgi registreeritud ümberregistreerimata domeeni. Esimese veerandtunni jooksul registreeriti kokku veidi üle 1200 domeeni.
Zone teenuseid kasutas antud protsessis 70% registreerijate koguarvust ja ülejäänud domeenid jagunesid 38 muu registripidaja vahel.
Vabanenud domeenide registreerimine oli Zone klientide jaoks edukas – ligi 85% meie vahendusel esitatud eeltellimustest täideti. Kokku registreeris Zone oma klientidele üle 850 vabanenud domeeni.
Zone.ee käivitas veebirakenduste poe Zone+
Tutvustame üht meie värsket algatust, mis on hakanud juba oma esimesi vilju kandma. Oleme sellele algatusele andnud sümboolse nime “Zone+” ja tahame selle raames märgatavalt lihtsustada inimestel Zone teenusplatvormi ja üldse interneti võimaluste kasutuselevõttu.
Pikemat Zone+ tutvustust saab lugeda meie blogist: