Virtuaalne privaatserver – meie uus teenuskategooria
Antud blogipostitus on 166 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.
Tänasest värskendasime veidi oma veebilehekülge ja käivitasime uue teenuskategooria, mis omandab olulise koha meie tootevalikus – selleks on Virtuaalne Privaatserver (VPS – Virtual Private Server).
Virtuaalne Privaatserver pakub klientidele võimalust rentida endale serveriressursse, mille üle neil oleks pea täielik kontroll.
VPS teenuse arendamisel oli meil kaks peamist motivaatorit:
- professionaalid ja entusiastid vajavad serverikeskkonda, mida neil on võimalik oma käe järgi kujundada;
- ärikliendid vajavad ressursse mahus, mis jääb virtuaal- ja privaatserverite vahele ning majutusvõimalusi erilahendusele, mida DataZone platvorm ei toeta.
Olles proovinud erinevaid variante oma klientide vajaduste rahuldamiseks, jõudsime otsuseni, et parima tulemuse saavutame, kasutades virtualiseerimiseks tehnoloogiaid, mis võimaldavad meil luua paindlikke majutustingimusi, mitte emuleerides riistvara, vaid partitsioneerides operatsioonisüsteemi iseseisvateks konteineriteks.
Testisime erinevaid virtualiseerimislahendusi ekstensiivselt ja viimased pool aastat oleme privaatse beeta-perioodi käigus võimaldanud VPS teenusest huvitatud entusiastidel samuti oma platvormi kasutada.
Tulemused on olnud väga head.
Erilist tähelepanu pöörasime arendamisel teenuse tehnilisele platvormile, värskelt uuendatud andmesideinfrastruktuurile lisaks, on VPS teenuse aluseks täiesti uus riistvaraplatvorm. Koostöös Fujitsu kohalike spetsialistidega valisime oma uueks platvormiks Fujitsu blade-serverid ja Fibre Channel salvestusseadmed, mis viisid VPS serverite kiiruse ja jÅudluse täiesti uuele tasemele.
Teenuse võimalusterohkusest räägib ka see, kuidas meie “katselendurid” seni teenust kasutanud on – VPS sisse on ehitatud mänguservereid, internetiraadiot, versioonihaldusservereid ning erinevaid veebitarkvara pinusid (eesotsas Ruby on Railsi ja Javaga).
Loe Virtuaalse Privaatserveri kohta aadressilt: https://www.zone.ee/et/vps
Telli Virtuaalne Privaatserver aadressilt: https://www.zone.ee/et/vps/order
Kommentaarid
10 kommentaariObljaaa!!!
Jeh, oli tore olla katselendur 🙂
Oskan öelda vaid üht: AWESOME!
Kuidas arvutada vajalik RAM, PROTSESSOR?
RAM ja protsessori vajadus sõltub rakendusest ja külastatavusest. Lihtsalt testimiseks ja harjutamiseks piisab kõige odavamast paketist. Kui ressurssi puudu jääb, siis saab paketti paindlikult ja ilma katkestuseta suurendada.
Olin ka katselendur. Igati positiivsed kogemused. Nüüd juba tasuline (VPS II) tellitud.
Rõõm kuulda, et Zone pakub nüüd sellist teenust!
Aga palun selgitage, miks virtuaalserveri III paketi kuutasu on 150 kr võrra kallim kui isegi virtuaalse privaatserveri kõige odavama paketi kuutasu. Kas siin ei teki vastuolu? Näiteks, kui ma tellin virtuaalse privaatserveri I paketi (199 kr/kuu), siis ma saan ju endale ise sisuliselt n-ö virtuaalserveri III paketi (349 kr/kuu) sinna tekitada (installides Apache, PHP, MySQL ja enamgi veel, mida iganes).
Ainuke ebasoodne erinevus oleks andmeedastusmahus (300 GiB/kuu vs 700 GiB/kuu), kuid see mind ei huvita (OK, saan aru, et mõnele on see väga oluline). Konkreetselt on mul aga lihtsalt vaja ID-kaardiga sisselogimise võimalust (sest ei viitsi tekitada järjekordset paroolide süsteemi, ja küllap ka kasutajaid on ära tüüdanud vajadus igasuguseid salasõnu meeles pidada ja nt iga väiksemagi kalendri administreerimiseks neid sisse toksida).
Või olen ma millestki valesti aru saanud? Kas eraldi IP-aadressi ja HTTPS võimaluse saamiseks on tõesti odavaim variant ikka veel virtuaalserveri III pakett (mis on väikese MTÜ jaoks küllalt soolase hinnaga)? Mida soovitate?
Ja veel selline märkus: kas lehel https://www.zone.ee/et/vps/hinnakiri toodud siseneva kiiruse ja väljuva kiiruse ühikuteks ei peaks olema hoopis Gbit/s ja Mbit/s (praeguste Gbit ja Mbit asemel)?
A.R.-le:
Virtuaalserver ja VPS on oma iseloomult niivõrd erinevad teenused, et nende hindade võrdlemine on kohatu.
Mis puudutab ID-kaardiga autentimist, siis kuuldavasti on selleks tegelikult olemas võimalus, mis ei nõua kindlasti SSL tuge sinu serverilt. OpenID.ee keskkond peaks pakkuma võimalust ID-kaardiga autentimine lahendada välise teenusena. Kui ainukene põhjus SSL kasutuselevõtuks on ID-kaardiga autentimine ja see tooks endaga kaasa kulutusi, mida kanda ei taheta, siis võib OpenID.ee olla mõistlik alternatiiv.
Hinnakirja parandused said tehtud, aitäh viitamast 🙂
Kas custom pakette ka pakute?
Näiteks inimene tahaks 50GB ketast aga samas piisaks 256MB RAM-st ja 100GB-st andmevahetusest. Või siis 30GB ketast, 512MB ram ja 300GB andmevahetust…
Alan: Esialgu “custom pakette” ei tule. Sellise võimaluse lisamine on tõenäoline, kuid pigem kaugemas perspektiivis.
Kommentaarid suletud.