Lisasime uue võimaluse: Domeenide delegeerimine
Antud blogipostitus on 157 kuud vana ning ei pruugi olla enam ajakohane.
Lisasime domeenide halduskeskkonnale Zone.eu uue funktsionaalsuse, mis võimaldab domeenide haldamist ühelt ZoneID kasutajalt teisele delegeerida.
Kellele on sellise võimaluse lisandumine oluline? Eelkõige neile, kes haldavad mitme organisatsiooniga seotud domeene. Toon järgnevalt mõned näited:
Stsenaarium 1
Kontsernis N tegutseb emaettevõtte IT juht, kes vastutab ka tütarettevõtete digitaalsete identiteetide haldamise eest. IT juht soovib tsentraalselt hallata kontserniga seotud domeene, kuid tahab, et kontserni tütarettevõtted tasuksid domeenide registreerimise ja kasutusõiguse pikendamise eest ise.
â¨Nüüdsest on kontserni IT juhil võimalik igale tütarettevõttele luua oma ZoneID, kuid delegeerida registreeritud domeenide haldus emaettevõtte ZoneID või oma isikliku ZoneID külge.
Seega on IT juhil tulevikus võimalik kõiki domeene hallata ühest kohast, kuid kuna arveldus on Zone puhul seotud ZoneID andmetega, siis saavad teenuste eest arveid edaspidi tütarettevõtted, kelle ZoneID all domeenid paiknevad.
â¨
Stsenaarium 2
Heasüdamlik IT asjatundja aitab oma põhitöö kõrvalt paaril väiksemal ettevõttel või organisatsioonil lahendada kodulehekülje ja e-postiga seotud muresid (“noh, sa tead ju seda IT värki”).
â¨IT spetsialist aitab küll tuttavatel domeene registreerida ja pikendada, kuid ei soovi nendega selliste teenuste eest arveldada või arveldab oma lemmikõlletehase toodangus.
â¨Nüüdsest saab IT spetsialist luua domeeni registreerimiseks igale “kliendile” oma ZoneID, kuid delegeerida domeenide halduse oma isikliku konto alla. Seetõttu tekib tal täielik ülevaade domeenidest, mille käekäik tuttavate poolt tema õlule on pandud, kuid arveldatakse jällegi ZoneID omanikega.
Sarnaseid stsenaariumeid on loomulikult mitmeid, kuid neid kõiki ühendab vajadus ühe kasutajakonto alt hallata mitmeid domeene, kuid säilitada domeeniomanike otsene lepinguline suhe teenusepakkujaga (Zone).
Kuidas delegeerimist kasutada.
Järgnevalt mõned pildid, mis näitavad, kuidas delegeerimine Zone.eu keskkonnas välja näeb.
Esimesel pildil on näha, et domeeni pole haldamiseks kellelegi delegeeritud. Kui klikkida viitel “Lisa delegeering”, avaneb võimalus sisestada ZoneID, mida soovitakse domeeni haldamisse kaasata.
Teisel pildil on näha vaade, kus domeeni haldus on delegeeritud ZoneID-dele LembitNäidis ja SiimNäidis:
Kolmandal pildil on näha delegaadi poolne vaade, kellele kasutaja LembitNäidis on delegeerinud domeeni haldamise:
Loodame, et see võimalus leiab laialdast kasutust.
Kommentaarid
4 kommentaariSoovitus: kasutage “Delegeerima” asemel eestikeelset sõna “Volitus” või “Kaustusluba” ja 90% klientidest saavad ehk aru ka millest te räägite.
“Lisa delegeering” on juba keeleliselt väga vale ja kõlab katkisena, õige oleks “Delegeeri” . Juriidilises mõttes on tegu õiguste andmise (delegeerija) ja kohustuste vastuvõtmisega (delegaat).
Kasutajaliides nagu humoriraamat teil varsti 🙂 Ideid tulevikuks: “Asu õigusi siirama”, “Õiguseid saad siirata meie taristu liikmetele”
Te lugesite vist mu mõtteid.
Tänud ettepaneku eest. Mõtiskleme selle üle.
Kohe me muudatusi tegema ei torma, sest meie valdkonnas talutakse laene võõrkeeltest nii hästi, et see “delegeering” ei ületanud isegi keeletoimetajast kolleegi taluvusläve.
“Kasutusloa” mõiste tundub selles kontekstis liiga lai ja “volituse” puhul pelgame, et seda nuppu üritataks seostada .EE domeeni registreerimise või üleandmise protsessis toimuva esindusõiguse tuvastamisega.
Inimsed mitte ei talu laene võõrkeeltest hästi, vaid nad on sunnitud nende laenudega leppima, sest IT tegelased ei vaevu võõrkeelsetele terminitele eestikeelseid vasteid otsima. Tulemuseks on risustatud ja tavakasutajale arusaamatu keel.
Siin seal Zone kasutajaliideses on näha, et on mindud lihtsama vastupanu teed ja tehtud omamoodi. Põhjuseks ilmselt turuliidri positsioon, aga kas seda peaks kuritarvitama?
Kommentaarid suletud.